Darmowy szablon PowerPoint – nowoczesne slajdy

Dla tych z Was, którzy korzystają z oprogramowania Office, zaprojektowałam darmowy szablon PowerPoint. Dzięki niemu szybciej stworzycie własne slajdy, unikając przy tym nudnych, darmowych wzorów dostarczanych w ramach oprogramowania. Wygląd prezentacji  jest lepiej zapamiętywany niż jej treść, dlatego serdecznie Was zachęcam do dbałości o to, żeby Wasz materiał wyglądał jak najlepiej. O tym, że tworzenie pięknych prezentacji wcale nie jest takie trudne, możecie przeczytać w kolejnym wpisie.

darmowy szablon powerpoint

Darmowy szablon PowerPoint

W poniższym szablonie postawiłam na minimalizm, paleta barw jest zawężona do różnych odcieni turkusu. Na wszystkie zdjęcia, których używałam w projekcie, nałożyłam jednobarwny filtr. Dzięki temu całość prezentacji jest spójna i nie odwraca uwagi odbiorcy od prezentowanej treści. Mam nadzieję, że załączony szablon okaże się przydatny w Waszej pracy.

Kolory w projekcie

Ostatnio moim ulubionym kolorem stał się turkusowy, do tego najlepiej jeśli jest połączony z orientalną stylistyką. To chyba dlatego, że tęsknię za wakacjami:-) Turkusowy to dość ciekawy kolor. Z jednej strony świetnie sprawdzi się jako tło na stronach okołowakacjnych, ale z drugiej – jest to doskonały motyw przewodni w ściśle biznesowych projektach. Moim zdaniem załączony szablon sprawdzi się nie tylko w przedstawieniu firmy z sektora nowych technologii, ale będzie także pasował do sytuacji mniej formalnych.

Jak korzystać z szablonu

Korzystanie z szablonu jest bardzo proste. Jeśli jednak macie jakieś wątpliwości to zapraszam do przeczytania wpisu o tym jak stworzyć własny szablon. Znajdziecie tam m.in. wskazówki jak korzystać z bezpłatnego szablonu. Przygotowane przez mnie slajdy będą widoczne w menu Narzędzia główne pod ikoną Układ.  Po kliknięciu ikony Układ zobaczycie wszystkie wzory slajdów wraz z ich nazwami. Wybierzcie jeden z przykładowych slajdów – w tym momencie aktywny slajd powinien zmienić swój układ zgodnie z wybranym wzorcem. Dodając nowe slajdy do prezentacji możecie dla każdego z nich wybrać inny wzorzec. W paczce znajdziesz pliki pptx + pdf (darmowy szablon powerpoint pdf), spakowane do formatu zip.

Do pobrania darmowy szablon PowerPoint

darmowy szablon powerpoint

Mam nadzieję, że ten darmowy szablon powerpoint nieco ułatwi Ci życie!

 


Autorski e-book „Jak tworzyć profesjonalne prezentacje PowerPoint”

Ten artykuł jest częścią „Jak tworzyć profesjonalne prezentacje PowerPoint„, który napisałam, by odczarować pracę z programem PowerPoint. Jest to kompleksowy poradnik, który pomoże Ci projektować piękne slajdy, nie tracąc przy tym za wiele czasu i energii:-) Dodatkowo e-book zawiera rozdziały, które uzupełnią Twoją wiedzę z podstaw projektowania graficznego. W konsekwencji Twoje prezentacje będą zgodne z najnowszymi trendami w projektowaniu.

 

 

Od lat uczę i pokazuję, że w pakiecie Office możesz tworzyć naprawdę ciekawe projekty, które pomogą Ci w pracy zawodowej, na studiach czy podczas tworzenia rodzinnych grafik! W moim sklepie on-line znajdziesz też profesjonalnie skonfigurowane wzorce slajdów. Więcej wzorów: chodź do sklepu:-)


sklep online z szablonami prezentacji

Szablony „szyte na miarę”

Jeśli tworzenie własnego wzorca prezentacji to dla Ciebie wciąż czarna magia, zapraszam na dedykowane szkolenia stacjonarne, poświęcone sztuce tworzenia prezentacji. Mogę też stworzyć całą prezentację za Ciebie – zamów u mnie spersonalizowaną prezentację PowerPoint i nie martw się o końcowy efekt.


Wyjątkowy prezent dla moich czytelników

Jeśli często pracujesz z programem PowerPoint, być może przyda Ci się nowoczesny i minimalistyczny szablon prezentacji? Dla subskrybentów mojego newslettera przygotowałam darmowy szablon z 12 pięknymi slajdami (link do podglądu).

 

 


A na koniec mała prośba. Będę bardzo wdzięczna jeśli zechcesz poświęcić jeszcze chwilę swojego czasu i odwiedzisz mnie na Facebooku. Będzie mi miło, bo będę mogła lepiej Cię poznać:-) Na profilu znajdziesz więcej porad dotyczących pracy z grafiką, przydatnych w codziennym życiu (nie tylko zawodowym). Kliknij na ikonkę poniżej żeby odwiedzić mnie na FB. Do usłyszenia / do zobaczenia!

 

O Autorce

Dominika Siwińska

Projektant, grafik i trener z wieloletnim doświadczeniem. Z zawodu czarodziejka – sprawiam, że świat wokół staje się ładniejszy:-) Z pasji projektant i ekspert do spraw komunikacji. Z wykształcenia filolog po grafice komputerowej. A na co dzień mama, żona, a także miłośniczka książek oraz piękna w każdej postaci. Masz pytania, napisz: kontakt@socjografka.pl

Sprawdź także

AutorDominika Siwińska | 28 lutego 2020
Jak szybko przygotować prezentację PowerPoint za pomocą wzorców slajdów
W tym poście pokażę jak  szybko przygotować prezentację PowerPoint. Zobaczysz jak wiele zalet ma korzystanie z dobrze skonfigurowanych wzorców PowerPoint. Postaram się pokazać Ci jak wykorzystać profesjonalne wzorce dostępne w...
AutorDominika Siwińska | 4 czerwca 2018
Program do prezentacji – przegląd aplikacji
W mojej subiektywnej ocenie jeszcze do niedawna istniał tylko jeden słuszny program do prezentacji. Dziś chce Ci pokazać, że na rynku dostępnych jest co najmniej kilka alternatywnych narzędzi, które z...
AutorDominika Siwińska | 25 stycznia 2018
Ozdobne czcionki do projektowania grafik
Dziś mam dla Ciebie drugą część infografiki z polskimi znakami stylizowanymi na pismo ręczne. Być może któryś z pokazanych fontów zainspiruje Cię oraz ułatwi pracę podczas projektowania prezentacji albo banerów...