Naucz się szybko tworzyć dobre grafiki w Canva
Znasz już nieco Canva i chcesz wejść na wyższy poziom wtajemniczenia? A może nie znasz tej aplikacji i dopiero zaczynasz swoją przygodę z projektowaniem graficznym? Chcesz nauczyć się projektować ulotki, infografiki, plakaty czy grafiki do social media i przy okazji zaoszczędzić pieniądze na zatrudnianie grafika? Kurs Canva to idealny sposób, by zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu projektowania nowoczesnych i atrakcyjnych materiałów wizualnych w darmowej aplikacji Canva. Już po kilku godzinach szkolenia uczestnicy zaprojektują samodzielnie profesjonalne grafiki!
agendadla kogocennikzamówCele szkolenia z Canva
OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY
Celem szkolenia jest pokazanie uczestnikom jak szybciej tworzyć profesjonalne grafiki, jednocześnie obniżając koszty związane ze zlecaniem tych usług na zewnątrz firmy.
POPRAWA JAKOŚCI I WIZERUNKU
Kurs pomoże uczestnikom w rozwinięciu umiejętności projektowania atrakcyjnych materiałów marketingowych, które skutecznie wspierają cele firmy oraz dbają o jej wizerunek.
ZDOBYCIE CENNYCH UMIEJĘTNOŚCI
Dzięki szkoleniu uczestnicy będą w stanie samodzielnie projektować materiały zgodne z najnowszymi trendami, korzystając z wielu pomocnych narzędzi i aplikacji.
1. Pracownicy działów marketingu, sprzedaży, HR i komunikacji
2. Osoby wspierające sprzedaż oraz dbające o wygląd materiałów dla klienta
3. Wszystkie osoby, które uczestniczą w procesie tworzenia, a także opiniowania grafik
4. Każdy, kto nie ma cierpliwości, by czekać na materiały od grafików czy agencji :-)
5. Asystentki i asystenci wspierający zarząd oraz różnorodne zespoły, które w swojej pracy tworzą komunikaty wizualne
Poziom: dostosowywany do potrzeb grupy. Forma: online oraz stacjonarnie
Kurs Canva: jak projektować lepiej i szybciej
nauka poprzez praktyczne ćwiczenia
Efekt? Uczestnicy szkolenia szybko poszerzą kompetencje w zakresie tworzenia profesjonalnych komunikatów wizualnych. W obecnych czasach tworzenie atrakcyjnych grafik jest wyjątkowo cenną umiejętnością. Wiedza zdobyta w trakcie szkolenia przyda się w wielu sytuacjach, nie tylko biznesowych. Podczas warsztatów (zarówno online, jak i stacjonarnie) pokażę jak połączyć wiedzę z różnych obszarów projektowania graficznego oraz jak ją wykorzystać w pracy z aplikacją Canva. Warto zainwestować czas i dowiedzieć się co zrobić, aby praca z darmową aplikacją Canva była efektywna i dawała spektakularne rezultaty.
Dlaczego szkolenia ze mną? Znam biegle narzędzia z których szkolę. To oczywiste. Ale to za mało żeby poprowadzić naprawdę dobre i efektywne szkolenie. Przez lata zdobywałam doświadczenie w międzynarodowych firmach, pracując bezpośrednio z członkami zarządów, co pozwoliło mi na zdobycie praktycznej wiedzy dotyczącej projektowania materiałów wizualnych, skutecznie wspierających biznes. Posiadam przy tym solidne wykształcenie kierunkowe. Co jeszcze wyróżnia mnie na tle konkurencji? Projektowanie jest nie tylko moją pracą, ale też moją pasją :-)
1. Analizę potrzeb szkoleniowych
2. Agendę dostosowaną do potrzeb grupy
3. Zajęcia online lub stacjonarnie + pakiet materiałów (szablony, obrazy, ikony)
4. Certyfikat z potwierdzeniem udziału
5. Miłą i sprzyjającą nauce atmosferę:-)
6. Fakturę VAT / rabaty dla większych grup
Nie odkładaj swojego rozwoju na później
Skontaktuj się i zamów szkolenie
zapytaj o szkolenie+48 793 31 31 90Czego się nauczysz?
KOMPOZYCJA
Nauczysz się jak w Canva planować grafiki tak, by materiał był skuteczny, czytelny, nowoczesny, spójny i atrakcyjny dla odbiorcy.
DESIGN I ŹRÓDŁA
Dowiesz się uzupełnić swoje projekty poza Canva. Poznasz trendy w projektowaniu. Zaczniesz tworzyć nowoczesne grafiki.
Triki i rady
Zobaczysz jak efektywniej projektować unikalne atrakcyjne materiały w Canva. Poznasz pomocne triki i skróty.
EFEKTYWNA PRACA
Poznasz techniki które sprawią, że zaczniesz szybciej tworzyć materiały marketingowe, które skutecznie wspierające biznes.
Przykładowa agenda
kliknij na moduł żeby zobaczyć zakres omawianych tematów
KOMPOZYCJA: jak w Canva zaplanować dobre grafiki – od pomysłu do realizacji
Wprowadzenie do kluczowych funkcji Canva. Omówienie ekranu startowego, różnice między wersją polską i angielską . Zasady pracy w chmurze. Omówienie wersji mobilnej. Planowanie pracy i gromadzenie materiałów. Od czego zacząć projektowanie. Opcje widoków – powiększanie i widok wszystkich projektów. Podstawowe zasady tworzenia spójnych i estetycznych materiałów. Ustalanie celów. Ustawianie stylów zgodnie z np. brandbookiem. Dbanie o spójność. Na co uważać i jak wybrać odpowiedni rodzaj formatu dla projektu. Różnica między formatami w wersji Pro i bezpłatnej.
TEKSTY: jak zadbać o czytelność materiałów wizualnych
Omówienie najważniejszych elementów w projektach robionych w Canva. Co można dodać do projektu: teksty, kolorowe kształty, ikony i logo, zdjęcia. Typografia w projektach. Jak ustawić czcionki w Canva. Typografia firmowa. Wersja Pro i bezpłatna. Skąd brać czcionki, jak je łączyć. Różnica między bold a rodziną Bold. Polskie znaki. Fonty szeryfowe i bezszeryfowe. Różne sposoby wklejania i formatowania tekstów (opcja z Notatnikiem). Zasady wyróżniania tekstów. Częste błędy przy pracy z typografią.
KOLORY I KSZTAŁTY: jak w Canva edytować kształty i barwy
Ustawiania palety barw. Zasady dobierania barw zgodnych ze stylem marki. Aplikacje wspierające pracę z kolorem. Zakładka Colors. Badanie kolorów. Elementy graficzne w projekcie. Zmiana grubości krawędzi w kształtach. Nietypowe problemy z kształtami w Canva. Globalna zmiana ustawień kolorystycznych dla obiektów wektorowych oraz tekstów. Zakładka Style. Zmiana kolejności kolorów wiodących. Wyszukiwarka szablonów po kolorach. Jak sprawdzić nazwę koloru. Różnice w projektowaniu pod druk i digital. RGB vs CMYK. Malarz formatów i fontów. Częste problemy podczas kopiowania stylów w materiałach.
KOMPOZYCJA, wyrównywanie i rekomendowane formaty
Rozmieszczanie elementów – wyrównywanie. Praca z warstwami. Grupowanie. Blokowanie warstw. Marginesy, prowadnice, linijki i linie pomocnicze w Canva. Omówienie zasad kompozycji. Czym się kierować projektując nowoczesne i estetyczne materiały wizualne. Zasady podziału grafik. Dbanie o pola ochronne. Przegląd formatów. Jakie formaty graficzne są dostępne w Canva, z których warto korzystać. Czym różnią się formaty JPG, PNG, PDF czy SVG. W jakim formacie dodawać logo i ikony. Czy warto tworzyć nowe logo w Canva. Jak zrobić własną ikonę?
WSKAZÓWKI: zaawansowane funkcje programu Canva
Podstawy retuszu graficznego w Canva i poza nią. Kadrowanie Dbanie o spójność i ujednolicanie stylu fotografii. Dodawanie filtrów. Prawa autorskie i licencje. Najczęstsze błędy. Dodawanie hiperłączy do tekstów i obiektów. Jak tworzyć interaktywny materiał. W jakim formacie zapisać pliki. Udostępnianie projektów. Wersja Pro: różnice, udostępnianie wzorów, nie tylko projektów. Jak kopiować projekty między sobą: 2 wersje. Opcja bezpłatna z kopiowaniem poszczególnych elementów. Wady wersji bezpłatnej. Eksport plików. Zmiana nazw projektów. Sprawdzanie aktualnego formatu. Wybór pojedynczych stron. Wydruk. Spady drukarskie. Przydatne skróty. Aplikacje i integracje.
TRENDY: inspiracje do pracy i gdzie nauczyć się więcej
Inspiracje do pracy. Najnowsze trendy i techniki w projektowaniu. Krótkie omówienie dobrze zaprojektowanych grafik. Inspirujące strony, gdzie można poszerzać wiedzę z zakresu grafiki komputerowej. Przykłady inspirujących kont na Pinterest, Behance czy Instagramie.
Dyplomowany ekspert w zakresie projektowania graficznego, komunikacji wizualnej oraz tworzenia prezentacji
Kto poprowadzi szkolenie?
Szkolenie prowadzi Dominika Siwińska. Od lat pracuje zarówno dla globalnych marek, osób indywidualnych, jak i dla instytucji publicznych i oświatowych. Poza udokumentowanym portfolio i wieloletnim stażem w branży, posiada solidne wykształcenie kierunkowe (dyplomy ukończenia studiów na specjalizacji komunikacja dla mediów na UW oraz Grafiki komputerowej na WIT pod auspicjami PAN). Swoją wiedzą dzieli się prowadząc popularnego bloga eksperckiego, poświęconego tematyce projektowania graficznego.
1. Miejsce: online (np. ZOOM, Skype, Teams, Clickmeeting / inne) lub stacjonarnie na terenie całej Polski 2. Grupa: minimalna liczba uczestników szkoleń stacjonarnych: 7 osób. Szkolenia online - bez limitów 3. Inne: uczestnicy powinni mieć dostęp do darmowej aplikacji Canva, wszyscy pracują na własnych komputerach
W przypadku szkoleń stacjonarnych po stronie organizatora / opiekuna grupy zostają kwestie przygotowania sali z dostępem do wifi, rzutnika oraz zapewnienie sprzętu wraz z oprogramowaniem. Istnieje możliwość wynajęcia sali: do indywidualnego ustalenia w razie potrzeby.
Wybrani klienci
Cennik
Ceny netto.
Koszt zależy m.in. typu szkolenia, czasu trwania, liczby uczestników czy dodatkowych materiałów. Więcej szczegółów w mailu. Bogaty pakiet dodatków w cenie.
- STACJONARNIE DLA GRUP
- agenda dostosowana do grupy
- 7 godzin warsztatów
- min. 7 uczestników
- ONLINE DLA GRUP
- forma webinarowa lub warsztatowa
- 4 godziny warsztatów
- zniżki przy dłuższych szkoleniach
- INDYWIDUALNY KURS ON-LINE
- czas trwania 4h
- dostępny w wersji online
- warsztat 1:1, szyty na miarę
Zadaj pytanie:-)
Masz pytania na które odpowiedzi nie ma na stronie? Potrzebujesz szczegółowej wyceny, chcesz dowiedzieć się jak dokładnie wygląda plan warsztatów lub interesuje Cię szkolenie „szyte na miarę”? Napisz lub zadzwoń (+48 793 31 31 90)
mail: kontaktsocjografka.pl