Szkolenie PowerPoint

POZIOM ZAAWANSOWANY.
ZAMÓW SZKOLENIE DLA GRUP

AGENDAzamów

Naucz się robić prezentacje PowerPoint

Tworzenie prezentacji jest sztuką, której warto się nauczyć. Wiedza zdobyta w trakcie szkolenia przyda Ci się w wielu sytuacjach, nie tylko biznesowych. Podczas warsztatów dowiesz się jak połączyć wiedzę z różnych obszarów projektowania graficznego oraz jak ją wykorzystać w pracy z programem PowerPoint. Dobra prezentacja to nadal skarb, potrafiący przyciągnąć uwagę odbiorców i klientów. Warto zainwestować swój czas i dowiedzieć się co zrobić, aby praca z programem PowerPoint była efektywna. I przyjemna – tak, to możliwe:-)

agendadla kogocennikzamów

Cele szkolenia z PowerPoint

01

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY

Celem szkolenia jest pokazanie uczestnikom jak szybciej tworzyć profesjonalne prezentacje, jednocześnie obniżając koszty związane ze zlecaniem tych usług na zewnątrz firmy.

02

POPRAWA JAKOŚCI I WIZERUNKU

Kurs pomoże uczestnikom w rozwinięciu umiejętności projektowania wysokiej jakości materiałów marketingowych, które skutecznie wspierają cele firmy oraz dbają o jej wizerunek.

03

ZDOBYCIE CENNYCH UMIEJĘTNOŚCI

Dzięki szkoleniu uczestnicy będą w stanie samodzielnie projektować materiały zgodne z najnowszymi trendami, korzystając z wielu pomocnych narzędzi i aplikacji.

Zaawansowane szkolenie PowerPoint: dla kogo?GRUPA DOCELOWA

1. Pracownicy działów szkoleń, sprzedaży, HR, marketingu i komunikacji
2. Osoby wspierające sprzedaż oraz dbające o prezentacje wyników firmy
3. Biura relacji inwestorskich, biura zarządów, pracownicy instytucji finansowych
4. Menadżerowie i dyrektorzy, którzy cyklicznie tworzą prezentacje
5. Asystentki i asystenci wspierający zarząd oraz różnorodne zespoły, które w swojej pracy wykorzystują prezentacje PowerPoint

Poziom szkolenia PowerPoint jest dostosowywany do potrzeb i możliwości grupy. Wersja Office: kurs kierowany jest zarówno do użytkowników starych wersji pakietu od Microsoft, jaki i aktualnego Office 365

OFFICE 2010OFFICE 2013OFFICE 2016 OFFICE 365

Szkolenie PowerPoint: tworzenie prezentacji z Socjografką

nauka poprzez praktyczne ćwiczenia

Samodzielna nauka pochłania dużo czasu i energii. Wymaga też samodyscypliny i motywacji – wiem coś o tym:-) Dlatego jeśli chcesz szybko nauczyć się nowych rzeczy związanych z tworzeniem zaawansowanych prezentacji, unikając przy tym popularnych błędów, to zapraszam na moje kursy.

Znam biegle narzędzia z których szkolę. To oczywiste. Ale to za mało żeby poprowadzić naprawdę dobre i efektywne szkolenie. Przez lata zdobywałam doświadczenie w międzynarodowych firmach, pracując bezpośrednio z członkami zarządów,  co pozwoliło mi na zdobycie praktycznej wiedzy dotyczącej projektowania prezentacji, skutecznie wspierających biznes. Posiadam przy tym solidne wykształcenie kierunkowe. Co jeszcze wyróżnia mnie na tle konkurencji? Uważam, że robię jedne z najpiękniejszych slajdów na polskim rynku:-) Do tego projektowanie jest nie tylko moją pracą, ale też moją pasją.

Poziom zaawansowanyW PAKIECIE OTRZYMASZ

1. Analizę potrzeb szkoleniowych
2. Agendę dostosowaną do swoich potrzeb
3. Interaktywny e-book po szkoleniu z pomocnymi linkami (przykład)
4. Zajęcia warsztatowe + pakiet materiałów (szablony, obrazy, ikony)
5. Certyfikat z potwierdzeniem udziału
6. Miłą i sprzyjającą nauce atmosferę:-)
7. Fakturę VAT / rabaty dla większych grup

Nie odkładaj swojego rozwoju na później
Skontaktuj się i zamów szkolenie

Zamów szkolenie+48 793 31 31 90

Czego się nauczysz?

PLANOWANIE I KOMPOZYCJA

Nauczysz się jak planować prezentacje i slajdy, tak by materiał był skuteczny, czytelny, nowoczesny, spójny i atrakcyjny dla odbiorcy.

DESIGN I DARMOWE ŹRÓDŁA

Dowiesz się gdzie szukać bezpłatnych grafik, zdjęć i ikon. Poznasz trendy w projektowaniu. Zaczniesz tworzyć nowoczesne slajdy.

POMOCNE NARZĘDZIA

Zdobędziesz umiejętności wspierające w tworzeniu lepszych prezentacji, poznasz narzędzia, które sprawią że Twoje slajdy będą wyjątkowe.

EFEKTYWNA PRACA

Poznasz techniki i narzędzia które sprawią, że zaczniesz szybciej tworzyć profesjonalne slajdy skutecznie wspierające biznes.

Spis modułów: agenda

kliknij na moduł żeby zobaczyć agendę

Jak zaplanować idealne slajdy: tworzenie prezentacji – od pomysłu do realizacji:

W pierwszej części dowiesz się jak skomponować całą prezentację w zależności od rodzaju wydarzenia oraz grupy odbiorców: czym różnią się prezentacje pod wystąpienia publiczne od prezentacji np. z ofertą wysyłaną mailem. W drugiej części skupimy się na skutecznym planowaniu rozmieszczenia różnorodnych elementów na kolejnych slajdach. Przećwiczysz jak w praktyce zmienić format slajdów, sprawdzisz kiedy warto zmienić proporcje prezentacji np. na 16:9. Zobaczysz jak szybko formatować i wyrównywać wiele elementów graficznych i tekstowych. Poznasz narzędzia pomocne w harmonijnym rozmieszczaniu elementów. Dowiesz się jak lepiej planować przestrzeń na wielu powtarzających się slajdach.

Praca z tekstem czyli jak zadbać o czytelność prezentacji:

dowiesz się jak dobrać czcionki do prezentacji, czym różnią się fonty szeryfowe od bezszeryfowych, czym się różni bold od rodziny Black czy Bold, gdzie szukać banków darmowych czcionek. Porównamy czym różni się praca z tekstem z poziomu widoku ogólnego oraz widoku wzorca slajdów. Poznasz różne sposoby wklejania i formatowania tekstów. Wstawisz do prezentacji własne zewnętrzne i wewnętrzne hiperłącza. Zobaczysz jak dodać nietypowe znaki i symbole. Omówimy zasady wyróżniania tekstów i techniki wzmacniania przekazu. Przećwiczysz wykorzystanie interlinii, punktatorów czy linijki. Otrzymasz listę bezpłatnych narzędzi wspierających w pracy z typografią.

Dowiesz się jak projektować piękne i nowoczesne slajdy:

jak dostosować wygląd prezentacji do grupy odbiorców i sytuacji. Poznasz zasady tworzenia palety barw i zobaczysz jak osadzać kolory RGB w programie, dowiesz się jak dobierać obrazy, video, filtry barwne oraz ikony. Omówimy jak dostosować motyw kolorystyczny, by był zgodny z logo i barwami marki. Porównamy różne rodzaje widoków slajdów i omówimy kiedy warto zmieniać tryb pracy. Ustawisz dla slajdów: tło, znak wodny, automatyczną numerację stron, dodasz interaktywne przyciski i obrazy. Poznasz takie narzędzia jak malarz formatów, symbol zastępczy czy kadrowanie. Otrzymasz listę bezpłatnych narzędzi wspierających w pracy oraz linki do źródeł zdjęć, ikon i filmów.

Jak pracować szybciej i efektywniej z PowerPoint:

poznasz różne techniki pracy z prezentacją, które sprawią, że praca z programem stanie się efektywniejsza. Poznasz zalety pracy z wzorcami i stworzysz uniwersalne szablony, które przyśpieszą tworzenie kolejnych slajdów. Przećwiczysz łączenie kilku prezentacji z różnymi schematami wzorcowymi. Zobaczysz czym różnią się formaty pptx, jpg, png, pdf czy sfv i porównasz kiedy warto stosować każdy z tych typów plików. Dowiesz się jak dostosować rozmiar finalnego pliku poprzez optymalizacje grafik. Przygotujesz prezentację do wydruku w dobrej jakości, jak również zobaczysz co zrobić by uzyskać  skompresowany plik np. do wysyłki mailem. Otrzymasz listę najważniejszych skrótów klawiaturowych.

Pomocne funkcje programu:

dowiesz się jak pracować z warstwami w PowerPoint i jak tworzyć za ich pomocą złożone schematy i infografiki. Zobaczysz jak tworzyć atrakcyjne wykresy oraz tabele w PowerPoint. Dowiesz się kiedy warto stosować animacje i przećwiczysz jak przygotować np. animowany wykres pokazujący jakiś ważny trend. Omówimy najważniejsze zagadnienia związane z wystąpieniami publicznymi: co zrobić by materiał zrobił dobre wrażenie na odbiorcach na przykładzie wystąpień TED. Poznasz mity dotyczące PowerPointa oraz zobaczysz najczęstsze błędy, które spotykam podczas audytów prezentacji. Omówimy najważniejsze kwestie związane z prawami autorskimi i licencjami.

Jak wykorzystać zdobytą wiedzę i tworzyć nowoczesne prezentacje:

poznasz najważniejsze kierunki graficzne widoczne na rynku projektowania prezentacji. Zobaczysz przykłady konkretnych prezentacji, które zdobywają nagrody i uznanie. Omówimy najnowsze trendy i techniki wykorzystywane przez najlepszych projektantów w swoich pracach. Dowiesz się jakie prezentacje skutecznie wspierają biznes. Poznasz programy do robienia prezentacji, które mogą uzupełnić projekty przygotowywane w PowerPoint np. aplikację Canva oraz Pixlr. Sprawdzimy co nowego pojawiło się w PowerPoint 365. Otrzymasz listę linków do kont na Pinterest, Behance, YouTube czy Instagram, które mogą stanowić inspirację do dalszej pracy i rozwoju podczas pracy z prezentacjami.

SZKOLENIA GRUPOWEKWESTIE ORGANIZACYJNE

1. Miejsce: prowadzę szkolenia na terenie całej Polski
2. Termin: szkolę w tygodniu oraz w weekendy, godziny do ustalenia
3. Grupa: minimalna liczba uczestników to 5 osób.
4. Program: uczestnicy powinni mieć pakiet Office od Microsoft
5. Sprzęt: uczestnicy pracują na własnych komputerach

Po stronie organizatora / opiekuna grupy zostają kwestie przygotowania sali, rzutnika oraz zapewnienie sprzętu wraz z oprogramowaniem. Istnieje możliwość wynajęcia sali: do indywidualnego ustalenia w razie potrzeby.

szkolenie powerpoint dla zaawansowanych
Przykłady i portfolio

Chcesz zobaczyć czego konkretnie nauczysz się podczas zaawansowanego szkolenia z programu PowerPoint? Poniżej możesz zobaczyć jak będą wyglądać Twoje slajdy, gdy wykorzystasz wiedzę i rady zdobyte podczas kursu. Wszystkie slajdy zostały wykonane w programie PowerPoint. Moje prezentacje możesz zobaczyć m.in. w portfolio oraz sklepie on-line. Jeśli chcesz aby i Twoje slajdy stały się małymi dziełami sztuki, zapraszam na szkolenie:-)

Dominika SiwińskaProjektant / trener

Dyplomowany ekspert w zakresie projektowania graficznego, komunikacji wizualnej oraz tworzenia prezentacji

dominika siwinska trener
Kto poprowadzi szkolenie?

Szkolenie prowadzi Dominika Siwińska. Właścicielka jednego z pierwszych polskich sklepów on-line z nowoczesnymi szablonami prezentacji PowerPoint. Od lat pracuje zarówno dla globalnych marek, osób indywidualnych, jak i dla instytucji publicznych i oświatowych. Poza udokumentowanym portfolio i wieloletnim stażem w branży, posiada solidne wykształcenie kierunkowe (dyplomy ukończenia studiów na specjalizacji komunikacja dla mediów na UW oraz Grafiki komputerowej na WIT pod auspicjami PAN). Swoją wiedzą dzieli się prowadząc popularnego bloga eksperckiego, poświęconego tematyce projektowania graficznego.

Cennik

Cena szkolenia zależy m.in. od tego ile wybierzesz modułów. Więcej szczegółów otrzymasz w mailu. Mogę też wycenić szkolenie “szyte na miarę”, zgodne z indywidualnymi potrzebami.

spis dostępnych modułów
390osobę
  • do wyboru dowolne 2 moduły
  • 4 godziny warsztatów
  • min. 8 uczestników
490osobę
  • do wyboru dowolne 3 moduły
  • 7 godziny warsztatów
  • min. 6 uczestników
850osobę
  • pełen program – 6 modułów
  • 14 godzin warsztatów
  • min. 5 uczestników

Wybrani klienci

Współpraca na wysokim poziomie, pełen profesjonalizm, masa wspaniałych pomysłów i porad, a przede wszystkim pozytywna, uśmiechnięta i energiczna kobieta! Czego można chcieć więcej:-)

Magdalena Matysiuk

Chciałabym serdecznie polecić współpracę z Panią Dominiką Siwińską! Profesjonalna w swoim zawodzie, doradza, ale też potrafi słuchać swoich klientów. Współpraca z nią to sama przyjemność. Gorąco polecam

Anna Wierzbicka

Chciałbym zarekomendować Panią Dominikę jako rzetelnego grafika z bardzo dobrym zapleczem technicznym i profesjonalnym podejściem do klienta, dostarczającego prace spełniające najwyższe standardy.

Andrzej Chmielarski
Gratis: e-book po szkoleniu

Po szkoleniu każdy z uczestników dostaje mój autorski podręcznik, który utrwala informacje pojawiające się w czasie szkolenia. E-book może być przygotowany w formie drukowanej albo jako interaktywny plik pdf z aktywnymi linkami do materiałów video oraz aplikacji. Istnieje również możliwość przygotowania spersonalizowanych rozdziałów czy zagadnień o które proszą uczestnicy czy organizator szkolenia. Link do e-booka – jak tworzyć prezentacje PowerPoint.

Masz pytania

Masz pytania na które odpowiedzi nie ma na stronie? Potrzebujesz szczegółowej wyceny, chcesz dowiedzieć się jak dokładnie wygląda plan warsztatów lub interesuje Cię szkolenie “szyte na miarę”? Możesz pisać do mnie w social mediach, zadzwonić (+48 793 31 31 90) albo wysłać maila na kontaktapsocjografka.pl

Zamów szkolenieKontakt