Bezpłatne kartki świąteczne – wzory do pobrania

Typograficzna kartka świąteczna mockup niebieska choinka

W poprzednim wpisie z darmowymi kartkami świątecznymi zachęcałam Was do udziału w akcji charytatywnej. Moja zachęta pozostaje aktualna! W zamian mam dla Was kolejne bezpłatne kartki świąteczne! Tym razem motywem przewodnim była typografia – moje nowe wzory zaprojektowałam jedynie za pomocą tekstu. Treść życzeń tworzy obraz choinki. Taka forma kartek jest nawiązaniem do mojego dawnego wpisu dotyczącego związków tekstu i obrazu – przy okazji zachęcam do jego przeczytania. Od dawna fascynował mnie temat przenikania się różnorodnych form komunikacji – pisałam nawet na ten temat pracę magisterską:-)

Bezpłatne kartki świąteczne - wzory do pobrania

Czemu kartka typograficzna

Denerwuje mnie, że tyle osób wysyła kartki z życzeniami po angielsku. To dla mnie pójście na łatwiznę – oczywiście nie dotyczy to sytuacji, kiedy mamy anglojęzycznych znajomych czy klientów. Z perspektywy projektanta mogę powiedzieć, że praca z polskimi fontami to nie lada wyzwanie. Nie dość, że wiele pięknych fontów nie ma polskich znaków. Poza tym nasze słowa są zazwyczaj dłuższe, nie rozkładają się tak seksownie jak angielskie frazy. Do tego ogonki, kropki i kreski, które zamazują obraz. Ale to nie jest powód, aby rezygnować z języka polskiego podczas wysyłania życzeń.

Może ktoś w Was zdecyduje się wydrukować te kartki i powiesi np. w formie świątecznego plakatu nad wigilijnym stołem? Chciałabym by był to ukłon dla naszego wyjątkowego języka i forma mini protestu wobec wszechobecnych angielskich napisów w polskich domach;-)

Bezpłatne kartki świąteczne - edytowalne wzory do pobrania

Zapraszam serdecznie od udziału w akcji charytatywnej

Tak jak poprzednio kartki są bezpłatne dla osób prywatnych. Kiedy chcecie z nich skorzystać w celach komercyjnych albo potrzebujecie personalizacji, konieczne jest wykupienie „cegiełki” w cenie minimum 10 zł za kartkę. 100% kwoty jaką wpłacicie trafi na rzecz Stowarzyszenia Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Warszawie. Proszę abyście wpłat dokonywali bezpośrednio na konto Stowarzyszenia. Jest to akcja charytatywna, nie wystawię Wam więc faktury. W tytule  przelewu na rzecz Stowarzyszenia proszę abyście wpisali „darowizna – kartki”. Dlaczego Dom Dziecka im. J. Korczaka w Warszawie? Tego dowiecie się z poprzedniego wpisu.

Bezpłatne kartki świąteczne – wzory do pobrania

Kartki możecie pobrać w formacie pdf. Pliki dla Waszej wygody spakowałam jako 4 oddzielne pliki. Jeśli chcecie dostać bezpłatne kartki świąteczne w formacie drukarskim (ze spadami w CMYK) to proszę o wsparcie akcji charytatywnej. To są symboliczne kwoty, a jestem pewna, że te kartki są tego warte!

Będę wdzięczna jeśli w zamian za pobranie kartek polubisz mój profil na Facebooku (oczywiście nie jest to warunek konieczny, po prostu będzie mi bardzo miło:-) Dzięki polubieniu mojego profilu możesz też liczyć na kolejne bezpłatne materiały, które będę tam udostępniać.

 

Wszystkie prawa do kartki (zarówno do projektu, jak i samej treści życzeń) są zastrzeżone.

plakat świąteczny z życzeniami do pobrania za darmo

Bezpłatne kartki świąteczne edytowane wzory

darmowe kartki świąteczne edytowane wzory

 

darmowe kartki świąteczne pastelowe wzory

 

Bezpłatne kartki świąteczne pastelowe wzory

Mam nadzieję, że moje bezpłatne kartki świąteczne przypadną Wam do gustu:-)

Jeśli chcecie zobaczyć inne moje projekty, zapraszam do portfolio

 

O Autorce

Dominika Siwińska

Projektant, grafik i trener z wieloletnim doświadczeniem. Z zawodu czarodziejka – sprawiam, że świat wokół staje się ładniejszy:-) Z pasji projektant i ekspert do spraw komunikacji. Z wykształcenia filolog po grafice komputerowej. A na co dzień mama, żona, a także miłośniczka książek oraz piękna w każdej postaci. Masz pytania, napisz: kontakt@socjografka.pl

Sprawdź także

AutorDominika Siwińska | 28 lutego 2020
Jak szybko przygotować prezentację PowerPoint za pomocą wzorców slajdów
W tym poście pokażę jak  szybko przygotować prezentację PowerPoint. Zobaczysz jak wiele zalet ma korzystanie z dobrze skonfigurowanych wzorców PowerPoint. Postaram się pokazać Ci jak wykorzystać profesjonalne wzorce dostępne w...
AutorDominika Siwińska | 4 czerwca 2018
Program do prezentacji – przegląd aplikacji
W mojej subiektywnej ocenie jeszcze do niedawna istniał tylko jeden słuszny program do prezentacji. Dziś chce Ci pokazać, że na rynku dostępnych jest co najmniej kilka alternatywnych narzędzi, które z...
AutorDominika Siwińska | 25 stycznia 2018
Ozdobne czcionki do projektowania grafik
Dziś mam dla Ciebie drugą część infografiki z polskimi znakami stylizowanymi na pismo ręczne. Być może któryś z pokazanych fontów zainspiruje Cię oraz ułatwi pracę podczas projektowania prezentacji albo banerów...