O mnie

Nazywam się Dominika Siwińska. Chciałabym żeby świat wokół mnie był trochę ładniejszy:-) Wiem, że nie każdy ma talent i cierpliwość do projektowania, dlatego postanowiłam trochę Wam pomóc. W sekcji Szablony przygotowałam gotowe projekty, które możesz bezpłatnie wykorzystywać. Dodatkowo zachęcam do odwiedzenia sekcji Poradnia – w niej znajdziesz wiele cennych wskazówek, pomocnych zwłaszcza na początku tworzenia własnych materiałów graficznych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skorzystaj z indywidualnych oraz grupowych programów szkoleniowych – więcej w zakładce Szkolenia. Możesz też zamówić gotowy projekt – przykładowe realizacje oraz pełną ofertę znajdziesz w zakładce Zamów projekt.

 

O mnie Socjografka Dominika Siwińska Komunikacja Wizualna

 

Skąd pomysł na bloga Socjografka

Od dawna interesuje mnie projektowanie graficzne. W liceum poważnie rozważałam rozpoczęcie studiów na Akademii Sztuk Pięknych. Wtedy podjęłam decyzję, że tworzyć mogę hobbystycznie, jednocześnie wybierając studia, które w przyszłości pozwolą mi znaleźć lepszą pracę. Wybrałam filologię polską, czego nie żałuję, choć muszę przyznać, że mogłam wybrać rozsądniej;-) Do grafiki wróciłam po magisterce na UW – rozpoczynając studia na grafice komputerowej.

Teraz już wiem, że wybór studiów nie ma większego wpływu na nasze życie. Liczy się to co robimy, jakie mamy doświadczenia, co konkretnego potrafimy, ewentualnie to z kim chodzimy na kawę:-) Według mnie studia jedynie wydłużają czas podejmowania świadomych decyzji i dają złudzenie, że robimy coś sensownego. Ja miałam to szczęście, że przez cały czas pracowałam – dzięki temu poza wiedzą teoretyczną mam 12 lat doświadczenia zawodowego. Lata spędzone w korporacjach dały mi więcej niż kolejne godziny spędzone na salach wykładowych. W międzyczasie sporo się nauczyłam – i tą wiedzą chcę się teraz podzielić. Może dzięki temu Twoja droga będzie trochę mniej wyboista niż moja:-)

Dlaczego komunikacja wizualna?

W obecnym, zabieganym świecie mamy coraz mniej czasu, aby efektywnie wyrazić to, co siedzi nam w głowie i sercu. W komunikacji dążymy więc do skrótu, a obraz pomaga zredukować czas przekazu do niezbędnego minimum. Gdy chcemy komuś przekazać coś ważnego, coraz chętniej sięgamy po symbole graficzne. Jeśli mamy wyznać komuś miłość, wystarczy, że narysujemy serce, a nasz komunikat z pewnością zostanie właściwie odczytany:-)

Uważam, że we współczesnym świecie niemożliwa byłaby komunikacja oparta jedynie na systemie językowym. Dzięki obrazom i symbolom możliwe jest uproszczenie komunikacji międzyludzkiej do czysto wizualnej formy, bez konieczności wykorzystywania znaków językowych. Taka wiadomość, dostarczona za pośrednictwem obrazu, jest w stanie przekazać bardzo wiele informacji i emocji, bez konieczności stosowania dodatkowych opisów. Co więcej – nie wymaga znajomości kodu językowego.

Jednak tak jak w przypadku kodów językowych, komunikacja „obrazkowa” także wymaga pewnej wprawy. O tym chciałabym pisać na blogu. Co zrobić, aby nasz przekaz dotarł do odbiorcy i został prawidłowo odczytany? Jak przygotować materiały graficzne, które zrobią dobre pierwsze wrażenie, a także ukażą nas jako profesjonalistów? Jak skutecznie tworzyć komunikację wizualną i efektywnie wykorzystywać ją w swojej pracy? Tego wszystkiego dowiesz się z bloga Socjografki :-)

O mnie prywatnie

Mieszkam w małej, magicznej miejscowości pod Warszawą. Z wykształcenia jestem filologiem, który pewnego dnia zamarzył, aby studiować grafikę komputerową. Z pasji jestem projektantem. Zawodowo mam szczęście łączenia tego co jest moją pasją z codziennymi obowiązkami.

Nigdy nie żałuję czasu i pieniędzy na dobre jedzenie, podróże i książki. W wolnym czasie lubię się dzielić z innymi tym, co moim zdaniem potrafię robić najlepiej (stąd m.in. pomysł na bloga). Jeśli mogę – dzielę się także swoim czasem i pozytywną energią – działając jako wolontariusz.

I żeby nie było wątpliwości:-) Wszystkie moje opinie wyrażane na blogu są moimi prywatnymi spostrzeżeniami i nie odnoszą się do mojego korporacyjnego życia.

Kontakt w social mediach

Chcesz ze mną porozmawiać, zadać jakieś pytanie czy dowiedzieć się więcej o mojej działalności? Zapraszam Cię do kontaktu poprzez maila, jak również w social mediach. Zapraszam: Facebook, Instagram czy Linkedin. Miło mi będzie Cię poznać:-)