Infografika – 6 przykazań jak znienawidzić Święta

Za kilka dni Święta. Każdy (no dobrze, nie każdy, ale większość z nas) szykuje się do tych bardzo ważnych chwil. Od kilku dni gonimy za prezentami, przeprowadzamy rewolucje w mieszkaniu, taszczymy do domu choinkę i opracowujemy logistykę związaną z ugotowaniem jedzenia dla setki osób. Tylko czy w tym całym zgiełku, stresie, przy dźwięku odkurzacza jesteśmy w stanie poczuć magię Świąt? Jak przygotować Święta żeby mieć jeszcze siłę, by się z nich cieszyć?

Minimalistyczne podejście

Ja od kilku lat praktykuje minimalistyczne podejście do świątecznej histerii. Prezenty staram się kupować w Internecie na wiele tygodni przed Wigilią. Dom sprzątam tak jak zwykle – w końcu to jest tak, że tylko raz w roku ogarniam mieszkanie. Staram się też nie gotować stosów potraw – na szczęście mam rodzinę obdarzoną ogromnymi talentami kulinarnymi i każdy coś ze sobą przywozi. W tym roku piekę tylko piernik na piwie (jak ktoś chce mogę podesłać przepis:-)

Uwielbiam gotować i wiem, że nieźle mi to wychodzi. Ale czy Wigilia to jakiś szalony konkurs w którym muszę udowadniać, że jestem najlepszą kucharką w okolicy? Moim zdaniem warto w tym czasie zadbać o siebie, swoich bliskich i o dobrą atmosferę. Bez względu na to czy Święta spędzamy w gronie rodziny, przyjaciół czy zupełnie sami, myślę że nic nie zaszkodzi jeśli w tym czasie zrobimy coś dobrego. Możemy zacząć od siebie:)

Infografika – jak przygotować Święta (antyporadnik)

Poniżej znajdziecie infografikę z antyporadnikiem jak według mnie nie należy przygotowywać się do Świąt. To taki mój minidrogowskaz, co zrobić żeby znienawidzić Boże Narodzenie. Kiedy projektowałam grafikę i pisałam teksty starałam się odzwierciedlić jak kilka lat temu podchodziłam do przedświątecznej gorączki. Opisy są trochę z przymrużeniem oka, w każdym razie nikomu nie życzę takich Świąt:-)

Za to życzę Wam pięknych, śnieżnych i leniwych Świąt, podczas których na Waszych twarzach nie raz pojawi się uśmiech – i to nie tylko ten ironiczny:-D

 

jak przygotować Święta - infografkika

 

Więcej moich prac i grafik możesz znaleźć na Behance oraz w moim portfolio.

Socjografka Dominika Siwińska

Mam na imię Dominika. Z wykształcenia jestem filologiem, który pewnego dnia zamarzył, aby studiować grafikę komputerową. Z pasji jestem projektantem. Zawodowo mam szczęście łączenia tego co jest moją pasją, z codziennymi obowiązkami. Prywatnie lubię dzielić się z innymi tym, co moim zdaniem potrafię robić najlepiej (stąd m.in. pomysł na bloga). Zapraszam do kontaktu mailowego: jeśli masz do mnie jakieś pytania, chcesz nawiązać współpracę, zamówić projekt albo szkolenie znajdziesz mnie pod tym adresem kontakt@socjografka.pl

Może Ci się również spodoba